Registrace NIA ID

NIA ID je jeden z přihlašovacích prostředků Identity občana. Založte si jej a přihlašujte se nejen k portálům státní správy bezpečně dvoufaktorově: pomocí uživatelského jména, hesla a jednorázového SMS kódu.

1

Ověření totožnosti

Abychom věděli, komu máme NIA ID založit, budeme potřebovat ověřit vaši totožnost. Zároveň pro vás bude založení NIA ID díky ověření Identitou občana nebo datovou schránkou jednodušší.

logo Identity občana

Pomocí Identity občana

Doporučujeme

Mobilní klíč eGovernmentu, bankovní identita, mojeID a další

logo Datové schránky

Pomocí datové schránky

Pokud již vlastníte datovou schránku

osoba s otaznikem

Ověřím totožnost později

Pokud nepoužíváte datovku ani žádný z prostředků Identity občana

2

Ověření telefonního čísla

3

Zadání údajů

4

Ověření e-mailu

Často se ptáte

NIA ID je jeden z přihlašovacích prostředků Identity občana. Pomocí něj se můžete přihlašovat do portálů veřejné správy dvoufaktorově: uživatelským jménem, heslem a jednorázovým SMS kódem.

V rámci Identity občana můžete používat a spravovat vícero přihlašovacích prostředků - státní (Mobilní klíč eGovernmentu, NIA ID a eObčanku), bankovní identitu nebo další soukromoprávní prostředky (např. mojeID). NIA ID je tedy jedním ze státních přihlašovacích prostředků Identity občana.

Budete potřebovat e-mailovou adresu a telefonní číslo, které máte ve vašem výhradním vlastnictví. Dále telefon, na který budete přijímat při přihlašování jednorázové SMS kódy.

Brzy vás odhlásíme