Připojení Mobilního klíče eGovernmentu

Mobilní klíč eGovernmentu je jeden z přihlašovacích prostředků Identity občana. Založte si jej a přihlašujte se nejen k portálům státní správy rychle pomocí naskenování QR kódu v aplikaci.

1

Stáhněte si aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu

K dispozici je verze pro operační systém Android i pro iOS. Aplikace je napsána úsporně a v telefonu zabere málo místa.

logo Google Playlogo App store

2

Ověření totožnosti

3

Připojení Mobilního klíče eGovernmentu

Často se ptáte

Jde o identifikační prostředek Identity občana v podobě mobilní aplikace. Je poskytován zdarma a umožňuje snadné a rychlé přihlášení k online službám bez potřeby dalších ověřovacích kódů. Mobilní aplikací vyfotíte QR kód zobrazený na přihlašovací obrazovce do některého portálu, v mobilu potvrdíte schválení přístupu a na počítači budete okamžitě přihlášeni.

V rámci Identity občana můžete používat a spravovat vícero přihlašovacích prostředků - státní (Mobilní klíč eGovernmentu, NIA ID a eObčanku), bankovní identitu nebo další soukromoprávní prostředky (např. mojeID). Mobilní klíč eGovernmentu je tedy jedním ze státních přihlašovacích prostředků Identity občana.

Budete potřebovat především telefon, do kterého si nainstalujete aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu, kterou po připojení budete používat k přihlašování k portálům veřejné správy.

Brzy vás odhlásíme